KoboSystem – skuteczne rozwiązania internetowe – sprawdź nas!
Strategia, kreacja, technologia, obsługa i zarządzanie

Najpopularniejsze CMSy sklepowe – część 5

sklep

Najpopularniejsze CMSy sklepowe – część 5

Planując sklep internetowy musimy pamiętać o odpowiednim wyborze CMS-a e-commerce. To połowa sukcesu w tej branży. System musi być dobrze zoptymalizowany pod kątem SEO a także musi być łatwy w obsłudze zarówno dla klienta jak i sprzedawcy. Oprogramowanie to powinno być również napisane tak, by pracowało sprawnie nawet pod dużym obciążeniem ponieważ chcemy, by nasz sklep odwiedzało jak najwięcej kupujących. Piąta część poradnika o najpopularniejszych CMS-ach sklepowych jest przy okazji ostatnią. W tym artykule oprócz prezentacji trzech systemów znajdziecie tabelę porównującą wszystkie przedstawione CMS-y.

Sklep internetowy nie ma prawa istnieć bez odpowiednio dobranego systemu zarządzania treścią. Co ważne, nie ma tak naprawdę odpowiedzi na pytanie, który CMS sklepowy jest najlepszy. Każdy posiada cechy szczególne, które w zależności od nas mogą być bardziej, lub mniej przydatne. W piątej, ostatniej części poradnika, który przedstawia najpopularniejsze CMSy sklepowe porównamy wszystkie systemy, dzięki czemu każdy czytelnik będzie mógł przekonać się, które oprogramowanie będzie najbardziej odpowiadało preferencjom. Pamiętajmy, że jedni będą prowadzić małe sklepy, inni z kolei planują od razu uzupełnić asortyment o setki ilości produktów. Warto przede wszystkim wybrać system, który będzie dobrze zoptymalizowany zarówno pod kątem SEO, bezpieczeństwa jak i kodu. Szybki CMS, przy okazji dobrze zabezpieczony jest kluczem do sukcesu w e-commerce.

Drupal

Drupal to nie tylko CMS, który znajdzie zastosowanie w sklepach internetowych. To system zarządzania treścią, który wykorzystuje między innymi rząd USA czy producent samochodów elektrycznych, firma Tesla. Co ciekawe, jeśli chodzi o popularność jest to oprogramowanie, które zajmuje trzecie miejsce zaraz po WordPress i Joomla. Drupal wykorzystywany jest tam, gdzie potrzebne jest stabilne działanie strony nawet przy dużym obciążeniu. Tak jak w przypadku WordPressa do sklepów używa się WooCommerce, tak w tym CMS-ie wykorzystuje się platformę Drupal Commerce. Atutem tego rozwiązania jest nieograniczona wręcz możliwość modyfikacji – zarówno kodu jak i grafiki. Niestety wiąże się to z koniecznością zaawansowanej wiedzy programistycznej. Dlatego też Drupal jest świetnym systemem dla kogoś, kto chce prowadzić bardzo duży sklep, a przy okazji ma zaplecze osób, które będą mogły wykorzystać w pełni możliwości tego CMS-a.

Sky-Shop

Sky-Shop to oprogramowanie, które działa w modelu SaaS. To oznacza, że by móc pracować na tym silniku będziemy zmuszeni płacić comiesięczny abonament. Korzystają z niego nie tylko sklepy, ale także hurtownie B2B. Na szczęście producent oprogramowania pozwala na wybór jednego z wielu pakietów abonamentowych, z czego najtańszy to wydatek rzędu dwunastu złotych miesięcznie. Systemem Sky-Shop powinna się zainteresować osoba, która chce prowadzić niewielki sklep lub hurtownie. Jest to rozwiązanie dla kogoś, kto nie ma wiedzy technicznej. W przypadku tego polskiego CMS-a możemy polegać na wsparciu technicznym, ponieważ właśnie taką pomoc otrzymujemy w ramach abonamentu.

ShopGold

ShopGold jest kolejnym polskim CMS-em, który cechuje się przede wszystkim bardzo dobrą optymalizacją pod kątem SEO. Jego atutem jest także łatwa obsługa co może być atutem dla wielu osób zaczynających działania e-commerce. Co ważne, nie jest to rozwiązanie darmowe, ani nie działa w oparciu o model SaaS. Oznacza to, że będziemy musieli posiadać miejsce na serwerze, a także kupić licencję u producenta, która kosztuje minimalnie około 400 złotych. W tej cenie co prawda otrzymujemy możliwość dodawania nielimitowanej liczby produktów, jednak nie będziemy mogli zamówić modyfikacji w sklepie. Dodatkowym kosztem będzie także integracja systemu z naszym własnym szablonem. Oprogramowaniem ShopGold powinien zainteresować się inwestor, który chce stworzyć średniej wielkości sklep. Warto również zauważyć, że jego obsługa jest bardzo prosta, dzięki czemu obsługą będzie mógł zająć się także laik. Niestety, oprócz tego, że musimy posiadać własne miejsce na serwerze, należy dodatkowo wykupić licencję, ponieważ nie jest to CMS darmowy.

Tabela porównawcza

cms sklep tabelka porównawcza

Related Posts