KoboSystem – skuteczne rozwiązania internetowe – sprawdź nas!
Strategia, kreacja, technologia, obsługa i zarządzanie

Tworzenie stron internetowych – od czego zacząć

tworzenie stron

Tworzenie stron internetowych – od czego zacząć

Podjęliśmy decyzję o stworzeniu strony internetowej. Nie mamy jednak pojęcia jak się za to zabrać. Na szczęście w sieci istnieje ogrom rozwiązań, które pozwalają nam w prosty sposób na przygotowanie podstawowej witryny. Oczywiście w przypadku ambitnych projektów musimy skorzystać z pomocy ekspertów, jednak małego bloga uruchomić możemy samodzielnie.

Chcę mieć własną witrynę internetową

Tworzenie stron internetowych – od czego zacząć? Aby przygotować własną stronę internetową musimy mieć na ten temat nawet minimalną wiedzę. Będzie ona potrzebna chociażby do zmiany ustawień wizualnych przygotowanych treści, jak i całej witryny. Nawet jeśli opierać będziemy się o system zarządzania treścią, jednak o tym w dalszej części tego tekstu. Zacznijmy od tego, że aby uruchomić stronę internetową, nawet taką podstawową potrzebujemy serwera i domeny. Możemy opierać się o darmowe rozwiązania, jednak warto zainwestować niewielką sumę pieniędzy, dzięki której będziemy mieli pewność, że witryna nie zniknie z sieci z dnia na dzień bez podania żadnej przyczyny. Firm hostingowych jest bardzo dużo. Musimy zastanowić się, czy będziemy potrzebowali np. dużo miejsca, ponieważ będzie to nasze portfolio, a z racji tego, że zajmujemy się fotografią zdjęć na stronie będzie sporo. Warto poznać opinie dostępne na różnych forach dyskusyjnych, które opisują jakość oferowanej usługi.

Czy to CMS, czy budowana od zera strona – podstawy kodu musisz znać

Obecnie najczęściej wybieranym systemem zarządzania treścią jest WordPress. Ten początkowo nastawiony na blogi CMS dziś jest na tyle rozbudowany, że opierają się o niego duże sklepy czy portale z aktualnościami. Nie oznacza to oczywiście wcale tego, że nie możemy dzięki niemu stworzyć naszej strony firmowej. Wręcz przeciwnie. Wszystko jednak zależy od umiejętności osoby, która przygotowuje grafikę i potnie ją, przy okazji optymalizując pod ten (a może inny) CMS. Tak czy inaczej, jeśli chcemy by nasza strona wyglądała dobrze, niezależnie czy będzie to blog czy witryna firmowa musimy znać chociaż podstawy kodu, najlepiej HTML. Dzięki temu będziemy wiedzieli jak pogrubić tekst, jak go wyjustować, jak dodać grafikę z atrybutem ALT i tym podobne. Na szczęście darmowych kursów języków takich jak właśnie HTML jest bardzo dużo i każdy, kto ma odrobinę chęci będzie mógł się go nauczyć.

Tworzenie stron internetowych – jak powinniśmy do tego podejść?

Zbudowanie ciekawej strony internetowej to bardzo czasochłonne zajęcie. Oczywiście efekt finalny będzie przekładał się na dużą liczbę wyświetleń, jednak po drodze możemy napotkać na wiele pułapek i przeszkód. Czy warto spróbować samodzielnego utworzenia strony internetowej? Oczywiście, o ile mamy dużo czasu i chęci do nauki. Nikt jednak nie jest uzdolniony w każdej dziedzinie. Dlatego też może być tak, że grafika wyjdzie nam idealnie, a z kolei kodowanie witryny przysporzy nam wielu kłopotów. Może być na odwrót – kod będzie nam przychodził z łatwością, z kolei grafika to nie będzie nasz konik.

Dziś, gdy mamy do dyspozycji wiele CMS-ów, zarówno tych do sklepów, jak i portali internetowych lepiej skorzystać z gotowego rozwiązania. Zyskamy wiele czasu, który poświęcilibyśmy na przygotowanie odpowiedniego projektu. Większość systemów pozwala na instalację i tworzenie wszelkiego rodzaju wtyczek, dzięki którym nasza strona będzie jeszcze lepiej wyglądała. Warto jednak pamiętać, że sam kod to nie wszystko. Sukces strony opiera się na optymalizacji oraz działaniach SEO. Jeśli więc chcemy w krótkim czasie uzyskać interesujący nas efekt warto podczas tworzenia strony internetowej skorzystać z usług ekspertów, którzy znają doskonale kod wielu CMS-ów, a także wiedzą jak przygotować stronę według wymogów algorytmów wyszukiwarek takich jak np. Google.

Related Posts