KoboSystem – skuteczne rozwiązania internetowe – sprawdź nas!
Strategia, kreacja, technologia, obsługa i zarządzanie

Gdzie najlepiej reklamować sklep internetowy

promocja sklepu internetowego

Gdzie najlepiej reklamować sklep internetowy

Promocja sklepu internetowego – jak zacząć, na co zwrócić uwagę…? To tylko niektóre z pytań, które zadaje sobie każdy przedsiębiorca prowadzący sklep internetowy. Każda osoba, która prowadzi biznes chce, aby jej usługi były popularne. W Internecie znajdziemy miliony sklepów i każdy z nich chciałby mieć jak najwięcej klientów. Jeśli chcemy, aby w naszym sklepie internetowym panował ruch, musimy zwrócić na niego uwagę, a najlepszym sposobem na to jest oczywiście reklama. Gdzie jednak najlepiej reklamować sklep, tak, żeby codziennie zyskiwać setki, a nawet tysiące klientów dziennie?

Zakładając e-sklep musimy pamiętać o tym, że nawet efekty reklamy nie przyjdą z dnia na dzień. Witryna musi stać się widoczna dla wyszukiwarek, musi spełniać pewne normy, które sprawią, że będzie na szczycie listy wyszukiwania. Efekty promocji naszych usług oferowanych przez sklep internetowy będą dopiero widoczne po jakimś czasie, dlatego też musimy się uzbroić w cierpliwość.

Jak zacząć reklamę i na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim musimy zastanowić się nad tym jaka jest grupa docelowa naszych usług? Tutaj musimy zwrócić uwagę na przedział wiekowy, płeć czy nawet preferowany styl życia naszych potencjalnych klientów. Oczywiście produkty oferowane przez nasz sklep mogą być kierowane do znacznie szerszego grona. Jednak precyzyjne określenie tego do kogo chcemy kierować swoje usługi znacznie ułatwią reklamę i inwestycję środków w kampanię.

Kolejnym aspektem jest określenie tożsamości marki. Tutaj konieczne jest coś z czym będzie kojarzył się odbiorcom nasz sklep. Z czym więc może kojarzyć się nasz e-sklep? Wszystko zależy od nas. Nasza działalność może kojarzyć się z niskimi cenami, szybkim czasem dostawy zamówionych produktów. Z rzeczami, które nie są powszechne i trudne do dostania w naszym kraju lub produktami z najwyższej półki. Na tym musimy więc oprzeć swoje działanie.

Oczywiście decydując się na rozpoczęcie kampanii reklamowej musimy obrać sobie cele promocji. Pierwszym krokiem, zwłaszcza jeśli zaczynamy dopiero prowadzenie sklepu, będzie uświadomienie potencjalnych klientów o istnieniu naszego sklepu. Oczywiście, dalej trzeba będzie zdobyć ich zaufanie, dzięki któremu będą oni wracać i korzystać z usług naszego sklepu. Zyskanie zaufania doprowadzi do tego, że klienci będą polecać sklep swoim znajomym czy osobom w mediach społecznościowych szukających produkty z dziedziny, którą zajmuje się nasz sklep. Później dopiero będziemy mogli wziąć się za promowanie konkretnych produktów. Po określeniu kluczowego założenia kampanii będziemy musieli zdefiniować szczegółowe cele naszej akcji promocyjnej. Za cel możemy sobie obrać zwiększenie ruchu na stronie czy nacisk na sprzedaż konkretnego produktu. Jeśli ustalimy to co chcemy osiągnąć, wtedy będziemy mogli wybrać z jakich sposobów będziemy korzystać podczas kampanii reklamowej.

Najważniejszą kwestią w promocji naszego sklepu w internecie jest oczywiście budżet – ile możemy przeznaczyć na naszą kampanię. Wysoki budżet sprawi, że reklama będzie wyświetlała się często. Dzięki temu będzie widoczna dla dużej ilości użytkowników, którzy zachęceni taką kampanią będą odwiedzać nasz sklep.

Promocja sklepu internetowego – w jaki sposób to robić?

Promowanie naszej strony internetowej może odbywać się za pomocą kilku narzędzi. Jakich więc użyć chcąc uzyskać jak najlepsze wyniki i zwiększyć nie tylko ruch w naszym e-sklepie, ale również zwiększyć nasz dochód.

Pierwszym i podstawowym sposobem promocji jest reklama Google Ads. Z wyszukiwarki Google korzysta każdy użytkownik internetu, dlatego też oferuje ona największe możliwości dotyczące promocji naszego sklepu. Na co więc zwrócić uwagę?

Linki sponsorowane to jeden z najważniejszych promocji naszych usług w Google. Użytkownicy szukają produktów poprzez wpisanie danej frazy w wyszukiwarce i najczęściej klikają w pierwsze linki. Pod nimi znajdują się linki sponsorowane, które zwiększają szansę na to, że klient wybierze właśnie nasz adres i sprawdzi co mamy do zaoferowania.

Google Zakupy stały się bardzo popularne w ostatnim czasie. Jest to część strony, która wyświetla produkty ze zdjęciami i cenami nad wynikami wyszukiwania. Oferta znajdująca się w tej części strony jest łatwo dostępna i istnieje duże prawdopodobieństwo, że potencjalny kupiec wybierze właśnie propozycję z naszego sklepu i dokona zakupu.

Google Ads oferuje również wyświetlanie reklam zewnętrznych, które będą pojawiać się na różnego typu portalach. O ile kiedyś użytkownicy notorycznie używali programów blokujących reklamy, dziś portale korzystają z oprogramowania, które tego uniemożliwia i stosowanie banerów reklamowych przynosi bardzo dobre efekty. Innym formatem reklam zewnętrznych są remarketingowe, które są jeszcze bardziej skuteczne. Reklamy remarketingowe wyświetlają odbiorcy spersonalizowane reklamy, które wyświetlają np. produkty, które wcześniej oglądał. W ten sposób klient cały czas ma w głowie oglądany wcześniej produkt i jest duże prawdopodobieństwo, że w końcu się na niego zdecyduje.

Korzystanie z Google Ads może przynieść bardzo dobre efekty. Trzeba jednak pamiętać, że źle poprowadzona kampania reklamowa Google Ads może również przyrządzić sporo szkód, dlatego też reklamą powinni zająć się profesjonaliści.

Promocja sklepu internetowego – media społecznościowe, czy to najlepsze miejsce do reklamy?

W dzisiejszych czasach media społecznościowe są najpopularniejszym miejscem w internecie. Dlatego też jeśli zdecydujemy się na reklamę e-commerce, to reklama powinna pojawiać się na dwóch głównych portalach – Facebook i Instagram.

Na obu portalach powinniśmy stworzyć fanpage naszego sklepu i regularnie umieszczać na nim posty związane z produktami. Pozwoli to na zbudowanie określonej grupy ludzi, do której będziemy trafiać. Instagram jest częścią Facebooka, który oferuje rozwinięty sposób reklamy. Możemy promować posty, które będą wyświetlały się danej grupie odbiorców, reklamy produktów, które wyświetlają się w podobny sposób co w “Google Zakupy”, reklamy w postaci materiałów wideo czy też zwykłe reklamy banerowe. Reklama na Facebooku jest bardzo ważnym aspektem i może być efektywna, jednak należy ją traktować jako uzupełnienie kampanii reklamowej prowadzonej przy wykorzystaniu Google Ads.

Related Posts