KoboSystem – skuteczne rozwiązania internetowe – sprawdź nas!
Strategia, kreacja, technologia, obsługa i zarządzanie

Jak zarządzać fanpagem na Facebooku – najważniejsze porady

facebooku

Jak zarządzać fanpagem na Facebooku – najważniejsze porady

W dzisiejszych czasach praktycznie każde przedsiębiorstwo, celebryta, zespół sportowy i tak dalej, posiada (lub powinien posiadać) swój fanpage na Facebooku. O ile założenie konta nie jest niczym trudnym, o tyle odpowiednie jego prowadzenie sprawi, że zyskamy fanów, a więc także potencjalnych klientów. Warto poznać ciekawe wskazówki, które pozwolą na sukcesywne zarządzanie profilem na Facebooku.

Przede wszystkim umieszczaj posty, które nawiązują do tematyki fanpage na Facebooku

Jak wiadomo od zarania dziejów, jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Dlatego też jeśli budujemy fanpage, skupmy się na tym, by dodawać treści nawiązujące do jego tematyki. Oczywiście, czasami można dodać coś humorystycznego, jednak każdy post dodany na naszym profilu musi być nawiązaniem do firmy. Dzięki temu zyskamy fanów, którzy rzeczywiście będą zainteresowani odwiedzeniem naszego fanpage po raz kolejny, w przyszłości. Przecież odwiedzając profil, który ma zawierać posty nawiązujące do piłki nożnej nie chcielibyśmy nagle ujrzeć treści o… samochodzie. Chyba, że byłoby to auto jakiegoś piłkarza. Tak czy inaczej, posty powinny być tworzone z pomysłem, ale przede wszystkim muszą się kojarzyć z profilem, który utworzyliśmy. To sprawi, że zbudujemy odpowiednią grupę docelową, a więc taką, na której rzeczywiście nam zależy.

Nie ilość, a jakość jest ważna

Kolejną rzeczą, która czasami jest pomijana to częstotliwość, z jaką publikowane są wpisy. Nie powinniśmy w jednym momencie dodawać kilku, czy kilkunastu postów. Jeśli rzeczywiście mamy aż “tyle do powiedzenia naszym fanom” powinniśmy publikacje zaplanować z odstępem kilku godzin. Fanpage czysto humorystyczne, które mają do przekazania znacznie więcej treści niż na przykład profil firmowy mogą częstotliwość publikacji zmniejszyć do godziny, czy nawet 30 minut. Warto jednak użyć opcji planowania. Dzięki temu możemy utworzyć kilka postów, a te będą opublikowane w odpowiednim odstępie czasu. W tym miejscu należy również wspomnieć o tym, że podczas dni wolnych od pracy (dotyczy to również godzin) wiele osób częściej zagląda na portale społecznościowe, dlatego warto również wtedy zaplanować kilka wpisów, ponieważ być może trafią one do szerszego grona odbiorców.

Wartościowe treści są bardzo ważne

W jednym zdaniu można to określić w ten sposób: “spamowanie nie jest wskazane”. Powinniśmy starać się publikować tylko takie treści, które rzeczywiście coś mogą wnosić i są po prostu wartościowe. Nie możemy wrzucać tego, co tylko uznamy za fajne, śmieszne, czy interesujące. Tylko i wyłącznie posty nawiązujące do naszego fanpage powinny się na nim znaleźć. Nawiązuje to oczywiście do wcześniejszego wpisu, który sugerował, by nie iść w ilość, a jakość. Dlatego też należy kłaść nacisk na merytorykę. Post o danym produkcie powinien zawierać kluczowe informacje na jego temat. Nie zapomnijmy również o dodaniu zdjęcia, ponieważ to właśnie grafika jest często pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy. Jeśli chcielibyśmy, aby odwiedzająca nasz profil osoba dowiedziała się czegoś więcej o promowanej rzeczy umieśćmy także odnośnik, który prowadzić będzie do naszej strony.

Zbuduj relacje z fanami

Fanpage na FB służy nie tylko do promowania własnego biznesu, ale także do uzyskania od fanów informacji na temat produktów czy usług. Jeśli ktoś zapyta o coś powinniśmy w miarę sprawnie odpowiedzieć. Nie bójmy się także krytyki. W takich przypadkach należy poinformować daną osobę o tym, że będziemy poprawiać jakość naszych usług. Osoby prowadzące sprzedaż mogą pokusić się o przygotowanie kreatywnych konkursów. Integracja z osobami obserwującymi nasz profil jest bardzo ważna. Może sprawić, że dzięki pozytywnemu odbiorowi zyskamy nowych klientów – na przykład za sprawą marketingu szeptanego.

Kupowanie fanów na Facebooku do niczego nie prowadzi

Na łamach platform sprzedażowych możemy często znaleźć ogłoszenia, które oferują usługę szybkiego pozyskania fanów. Co ciekawe, zazwyczaj za kilka lub kilkanaście złotych możemy w niedługim odstępie czasu zyskać kilka tysięcy fanów. Niestety takie zakupy nie są dobre, ponieważ tak naprawdę nie zyskujemy nic, oprócz sztucznie uzyskanych polubień. Zazwyczaj takie konta nie tylko nie polubią naszych postów, nie zareagują na nie w postaci komentarza, ale także często nawet nie widzą wpisów, które udostępniamy. Dlatego też lepiej samodzielnie, w dłuższym odstępie czasu uzyskać fanów, którzy rzeczywiście będą odwiedzać nasz profil. Jeśli zależy nam na szybkim pozyskaniu obserwujących nas użytkowników warto utworzyć kampanię reklamową na Facebooku. Za sprawą dużej możliwości konfiguracji grupy odbiorców będziemy pewni, że trafi ona do tych osób, które rzeczywiście będą zainteresowane obserwowaniem naszego profilu.

Related Posts