KoboSystem – skuteczne rozwiązania internetowe – sprawdź nas!
Strategia, kreacja, technologia, obsługa i zarządzanie

Na jakie istotne pytania odpowie ci audyt SEO

audyt seo

Na jakie istotne pytania odpowie ci audyt SEO

Audyt już sam w sobie jest czymś, co pozwala skontrolować wyniki działań i ewentualnie wskaże nam nieprawidłowości. Nikt nie jest idealny i zdarza się każdemu popełniać jakieś błędy. Nie inaczej jest w przypadku pozycjonowania. Właśnie w takich momentach przydatny będzie audyt SEO, a także późniejsza optymalizacja, czego wynikiem będzie (oczywiście jeśli do uwag się zastosujemy) przyrost ruchu z wyszukiwarek. Wiemy już, że audyt SEO jest ważny. Warto przy okazji wiedzieć, na jakie pytania odpowie nam przeprowadzone działanie kontrolne.

Jeśli uważamy, że działania związane z pozycjonowaniem jakie stosujemy nie do końca nam odpowiadają warto zlecić tak zwany audyt SEO. Dzięki niemu dowiemy się między innymi jakie błędy popełniamy. Warto ich unikać, bowiem mogą one wpływać negatywnie na widoczność naszej strony w Google. Audyt pomaga więc w uzyskaniu informacji, które elementy sprawiają, że pozycjonowanie może okazać się nieskuteczne. Co ciekawe, nie każdy może wiedzieć o tym, że dobra efektywność pozycjonowania wpływa nie tylko z pozycji, ale także ilości fraz, dzięki którym nasza witryna jest widoczna. Krótko mówiąc, czasami zamiast być na pierwszym miejscu tylko na jedno słowo kluczowe, lepiej będzie być w TOP3 na, przykładowo dziesięć fraz. Rzecz jasna, wszystko zależy od tego w jakiej branży działamy i tak dalej. Stąd też tytuł tego artykułu, a więc sugestia, na jakie istotne pytania odpowie nam audyt SEO.

Audyt SEO – jakie informacje możemy uzyskać dzięki takiej operacji?

Tak naprawdę ilość informacji, jakie otrzymamy po przeprowadzonym audycie może być wręcz ogromna. Rzecz jasna, zależy od przedsiębiorstwa, któremu powierzymy takie prace. Tak czy inaczej, jeśli zależy nam na bardzo dużym ruchu z wyszukiwarek powinniśmy dokładnie przeanalizować wynik audytu. Dzięki niemu dowiemy się między innymi, czy nasza strona jest widoczna. Jak również czy jest dostępna dla robotów Google, które tak naprawdę budują indeks. Dodatkowo, za sprawą audytu będziemy wiedzieli, czy zastosowane na naszej witrynie technologie umożliwiają algorytmowi Google’a w pewnym stopniu “zrozumieć” zawartość, a więc między innymi treści, które się na niej znajdują.

Firma, która zajmie się przeprowadzeniem audytu sprawdzi również, czy roboty Google mają dostęp do zasobów, na których widoczności nam zależy. Jak również czy treści, które powinny być dla algorytmów ukryte, rzeczywiście posiadają taki atrybut. Kolejną, bardzo ważną kwestią jest również kwestia fraz. Analiza naszej witryny pozwoli na sprawdzenie poprawności użytych słów kluczowych. Odpowie również na pytanie, czy frazy są wyszukiwane przez potencjalnych klientów. Audyt SEO dotyczy również kwestii technicznych związanych z treściami. Dowiemy się, czy dobrze ustawiliśmy tytuły, opisy meta, czy odpowiednio wybraliśmy adresy URL. Każdy tekst musi być nie tylko unikalny, ale również odpowiedni pod kątem jego obszerności. W tym przypadku również eksperci dokonają analizy.

Oraz…

Z audytu dowiemy się, czy nasza witryna jest dobrze zoptymalizowana pod kątem różnych urządzeń i przeglądarek. W dzisiejszych czasach responsywność, a więc dostosowanie do różnych rozdzielczości jest wręcz obowiązkowe. Dlatego też obowiązkiem projektanta witryny jest ustawienie wszystkich niezbędnych zmian w kodzie, aby strona zawsze wyglądała dobrze. Pozostając przy temacie kodu. Strona musi być również dobrze zabezpieczona, a także na przykład wykorzystywać certyfikat SSL potwierdzający to, że przeglądający witrynę jest bezpieczny. Warto wiedzieć również czy do naszej strony prowadzą jakieś linki mające na celu usprawnienie pozycjonowania. Powinniśmy również mieć na uwadze to, czy profil linków jest zróżnicowany. W innym przypadku możemy otrzymać karę od Google. Co rzecz jasna sprawi niestety, że nasza strona będzie posiadała znacznie gorsze wyniki wyszukiwania. Mowa tu także o tak zwanym filtrze. Jednak w tym przypadku zagłębienie tematu może być tak duże, że lepiej zostawić to na osobny artykuł. Audyt SEO pomoże nam również dowiedzieć się co osiągamy obecnie za sprawą pozycjonowania. Co ciekawe, możemy uzyskać informacje po wpisaniu jakich fraz nasza strona jest widoczna w wyszukiwarkach.

Audyt pozwoli nam na uniknięcie wielu błędów

Nie każdy może zdawać sobie sprawę z tego, że na przykład w obrębie witryny mogą występować różne błędy negatywnie wpływające na wyniki pozycjonowania. Mowa tutaj na przykład o duplikacji treści przez błędy techniczne. Czyli na przykład brak przekierowań pomiędzy różnymi opcjami domeny: z www i bez. Możemy również dowiedzieć się o tym, czy odpowiednio działa tak zwane linkowanie wewnętrzne, a nawigacja wewnątrz strony działa wspomagająco pod kątem optymalizacji pozycjonowania pod konkretne słowa kluczowe. Audyt SEO pozwoli nam także sprawdzić, czy generowany ruch organiczny przekłada się na osiąganie celów witryny, które sobie założyliśmy. Dzięki takiemu “badaniu” możemy również dowiedzieć się o różnych działaniach technicznych, jakie należy wykonać, aby ruch znacznie się zwiększył, przez co my będziemy mogli osiągnąć wysokie CTR, czyli współczynnik klikalności.

Related Posts