KoboSystem – skuteczne rozwiązania internetowe – sprawdź nas!
Strategia, kreacja, technologia, obsługa i zarządzanie

Jakie wybrać narzędzia do prowadzenia biznesu online – część 1

firma

Jakie wybrać narzędzia do prowadzenia biznesu online – część 1

W dzisiejszych czasach możemy zarządzać firmą z dowolnego miejsca na ziemi. Istnieje wiele narzędzi, które ułatwiają nam prowadzenie w sieci własnego biznesu, bez znaczenia jaki rodzaj działalności wykonujemy — czy jest to sklep internetowy, czy firma programistyczna. Większość narzędzi, które porządkują pracę i sprawiają, że prowadzenie firmy staje się łatwiejsze jest darmowych i oferowanych przez Google. Oprócz tych, które wybieramy pod kątem pasujących nam funkcji, są również takie, które każda firma funkcjonująca w Internecie mieć powinna. Poniżej przedstawiam pierwszą część przydatnych narzędzi.

Google Ads (AdWords)

Jest to system reklamowy, który umożliwia wyświetlanie płatnych reklam tekstowych w wynikach wyszukiwania sieci Google. Oprócz reklam tekstowych, Google udostępnia nam kreator do tworzenia reklam na Gmail oraz konfigurowania reklam displayowych. System reklamowy Ads jest cały czas rozwijany, dzięki czemu możemy tworzyć zaawansowane kampanie reklamowe, jak również przeprowadzać dogłębne analizy.

Google Keyword Planner

Niezbędne narzędzie dla osób, które chcą reklamować swoje produkty i usługi w sieci. Planer słów kluczowych pozwala znaleźć nowe słowa kluczowe, które najlepiej pasują do prowadzonej przez nas firmy. Dzięki planerowi możemy również sprawdzić sugerowane stawki za kliknięcie oraz jak często dana fraza jest wyszukiwana. Utworzony plan możemy zapisać i wykorzystać go przy tworzeniu kampanii.

planer słów kluczowych

Google Merchant Center

Narzędzie, które służy do przesyłania danych produktów oraz informacji o sklepie. Dzięki Google Merchant Center mamy możliwość udostępniania ich w kampanii produktowej. GMC jest tworzone dla firm, które prowadzą sklep internetowy i chcą reklamować swoje produkty bezpośrednio w wynikach wyszukiwania jako plik graficzny i tekstowy.

Google Analytics

Swoisty must have wszystkich firm, które prowadzą jakiekolwiek działania online (sklep, blog czy strona internetowa). Jest to system wielu statystyk, który zbiera i przetwarza dane na temat użytkowników strony internetowej. Dzięki Analytics możemy sprawdzić, co w czasie rzeczywistym sprawdzają internauci. Jakie strony przeglądają lub w jakim mieście się znajdują. Liczba przetwarzanych danych jest tak duża, że nie sposób wymienić je wszystkie. Zebrane informacje możemy segregować w raporty, a te wykorzystać do optymalizacji działań. Narzędzie to w głównej mierze służy do kontrolowania prowadzonych działań marketingowych.

google analytics

Google Search Console

Z Search Console powinien korzystać każdy właściciel witryny, jak również specjaliści SEO i marketerzy. Dzięki tej usłudze możemy monitorować pozycję witryny w wynikach wyszukiwania oraz eliminować problemy ze stronami. Oprócz tego możemy m.in. przeglądać statystki indeksowania stron przez roboty Google oraz przeprowadzić analizę wewnętrznych i zewnętrznych linków. Żeby przeprowadzać zaawansowane analizy, koniecznie powinniśmy połączyć Search Console z Analyticsem czy Google Ads.

Google Moja Firma

Bezpłatna wizytówka, która wyświetla się z boku wyników wyszukiwań, a także jako punkt na mapach Google. Moja Firma służy głównie do zarządzania wizerunkiem firmy. Sami decydujemy, które informacje zobaczą użytkownicy sieci, kiedy szukają usług takich jak nasze. Korzystając z GMF internauci mogą komunikować się z nami np. przy pomocy czatu. Jeśli lubimy pracować na komórce – wystarczy, że pobierzemy bezpłatną aplikację i całą usługę mamy w zasięgu ręki. Gdy zależy nam na kampanii reklamowej, możemy również taką skonfigurować w usłudze Google Moja Firma za pomocą AdWord Express.

Google Moja Firma

 

Jeżeli jesteś zainteresowany drugą częścią wpisu – znajdziesz ją na naszym blogu!

Related Posts